info@kitchen-cn.com +86-571-56976336
کلید های طراحی کابینت آشپزخانه (1)

کلید های طراحی کابینت آشپزخانه (1)

Sep 13, 2018

کلید های دesignKitchenجabinets(1)

Theکابینت آشپزخانهشرکت طراح ویژه برای ارتباط با شما را داشته باشد.کابینت آشپزخانهطراحی یک کار پیچیده است. چه باید به شما پرداخت توجه به?

چگونه به ترتیب فضای آشپزخانه عمدتا بسته به شرایط آشپزخانه شما باید تا حد امکان مرتب شود. ارتباط با طراح.

1، پخت و پز است روند مقرر عمدتا به شستشو و سرخ، خود راکابینت آشپزخانه طراحی باید این مراحل را دنبال کنید.

بهترین استخر فضای برش و اجاق در همان خط روند متعجب، مانند خط مونتاژ طراحی است.

2-چه خواهد شد به آشپزخانه?

ارتفاع استاندارد اصطلاح کانتر که دیگران گفته اند را نمی توان اعتماد کرد. ارتفاع استاندارد کانتر استاندارد است. ارتفاع و عادات ما استاندارد نیست. ما کورکورانه دنبال به اصطلاح ارتفاع استاندارد برای کانتر. در نهایت، آن زمان را به هم بزنید سرخ نیست. دست, است که برش سبزیجات خسته است.

اکثر روش های علمی این است که پیدا کردن یک آشپزخانه تقریبا ارتفاع توسط بالشتک چیزهایی به ارتفاع همان پشه و گاو در بالا قرار داده و سپس شبیه سازی عمل پخت و پز، ارتفاع است که به شما استفاده از راحت ترین این اندازه به تفریق درپوش مناسب پیدا کنید. ارتفاع ارتفاع مناسب برای فرود در آشپزخانه خود را است.

به طور کلی هنگامی که شما برش سبزیجات ارتفاع این درست است. اگر شما احساس نمی مناسب برای برش سبزیجات است, شما تنها می توانید را کانتر از شماکابینت آشپزخانهبه بالا و پایین که ارتفاع سبزیجات برش و پخت و پز اجاق گاز است. ارتفاع قسمت متفاوت است. این گران تر است، اما ظاهر خواهد شد تمایل به زیبا تر.

3, طراحی آشپزخانه و عادات مربوط به غذا خوردن.

خانواده تان غذا یا مواد غذایی چینی دوست داری؟ بهره برداری از غذا و مواد غذایی چینی کاملا متفاوت است. مورد نیاز برای هود و اجاق های مختلف است. اگر شما طراحیکابینت آشپزخانه، تصمیم عملکرد خاص و اندازه هود و اجاق گاز.کابینت آشپزخانهطراحی نقشه های دقیق تر خواهد بود. اندازه خدمتکار لوکس اغلب خواهد شد 2 آشپزخانه خارج آشپزخانه چینی است و داخل آشپزخانه های غربی است.

4. استفاده از طراحی به دود آشپزخانه را کاهش می دهد.

مردم چین اند عادت هم بزنید سرخ آزار دهنده ترین دود آشپزخانه است طعم و مزه بسیار بد است، آن را بسیار آسان است به دیوار، کثیف، اگر شما یک بالکن کنار آشپزخانه بهترین اجاق گاز را به بالکن حرکت است ، درب محوطه می تواند دوده جدا می شود موقعیت اجاق گاز حرکت بسیار ساده است و می تواند انتقال لوله گاز و برق قدرت. مهم نیست که اگر لوله اگزوز طولانی است. بخشی از دودکش خارج از خانه خود را بسیار طولانی تر از قسمت داخل خانه خود است و بخش عمده ای از لوله های دودکش را بالاتر از سقف است که ارتفاع آشپزخانه شما را تحت تاثیر قرار است.

بسیاری از صاحب خانه را ترجیح می دهند آشپزخانه باز و آشپزخانه باز صرفه جویی در فضا، اما اگر فضای پخت و پز نزدیک می تواند بهتر باز آشپزخانه باز است.

اگر بدون بالکن آشپزخانه به ترتیب اجاق در گوشه آشپزخانه, به خصوص در گوشه دیوار که می تواند بهترین کاهش مقدار دود توصیه می شود. (سه طرف اصلی دود این است که دو طرف دود شد).

بهترین استفاده از درب برای درب های آشپزخانه است. بسته شدن تنگ است. عمدتا آهنگ درب کشویی است. پس از چند ماه می توان آن را چرب و درب صاف است. بهتر است به استفاده از راه آهن بالا با درب کشویی است.

توجه: برخی از مردم به تصویب ظروف، اجاق بسیار نزدیک به درب دارد. هنگامی که درب باز و بسته شده است، باد به راحتی می تواند منفجر کردن آتش و دوده آسان به شناور به رستوران است. و از آنجا که آنها می توانند پراکنده اجاق گاز و اجاق گاز زیر پنجره تنظیم برخی از افراد نیز خطرناک است. موقعیت اجاق باید نزدیک دیوار بیرونی است که مناسب برای نصب هود اگزوز است. از آنجا که این بخش از کار صرف ترین زمان، به دنبال در خارج از پنجره، دمیدن و دمیدن هوای گرم به طوری که اپراتور خلق و خوی خوب مناظر زیبا موضع در مقابل پنجره سمت چپ برای ایستگاه مطبوع بهتر است.

5. طراحی علمی و منطقی از پخت و پز را.

هنگام طراحیکابینت آشپزخانه، طراحی وسایل آشپزخانه که شما باید در موقعیت مناسب استفاده کنید و ترتیب سوکت سوئیچ را در نظر بگیرید. بسیاری از لوازم خانگی کوچک است که می توانید در آشپزخانه نصب شده وجود دارد و افکار نوشته شده است: ماشین ظرفشویی، تصفیه آب، مایکروویو، پلوپز، غذا، کتری برقی، اجاق القایی، ماشین آلات نان، تابه پخت الکتریکی، ماشین قهوه تخم مرغ پز، فر برقی، ضد عفونیکابینت آشپزخانه، یخچال و فریزر. تاکید در طراحی مکان برق به منظور ترتیب کار تحول مدار. این وسایل به طور کلی نه در همان زمان استفاده می شود اما لازم است به ترتیب رسانه ها به عنوان بسیاری که ممکن است.

دستگاه های آب به طور کلی زیر سینک، توجه به تغذیه و آب ترک قرار گرفته.

فر می تواند زیر اجاق قرار داده شده، بدون فر، تابه می زیر اجاق قرار داده شده و با دست شود پخته.

محل که در آن سبد ادویه یا چاشنی باید قرار باید نزدیک به اجاق گاز است.

دقیق ترینکابینت آشپزخانهاستراتژی های سفارشی در تاریخ! Netizens 100،000 بار دوست فوق العاده خشک کالا!

تلفن: + 86-571-56976336

تلفن: + 86-13655718033

ایمیل: info@kitchen-cn.com

تماس: جمع Landy

افزودن: اتاق 538 واحد C و جاده Kangyuan شماره 16 مرکز جواهر و Hangzhou، China.310015